Listopad 2009

Stahovák: Náhodný skejťácký trik

15. listopadu 2009 v 16:15

Stahovák: Náhodný skejťácký trik

Vydejte si vlastní knížku

14. listopadu 2009 v 10:44
Nejdřív knížku musíte napsat.Chvilku počkáme... už ji máte?
Bezva! Dál je to jednoduché.Otevřete si webovou stránku Lulu.com.Zaregistrujte se.Klikněte na ikonku Start Publishing.Vyberte si druh knihy (paperback,pevná vazba,fotopublikace,kalendář atd.).Vymyslete pro svou knížku název (nejdůležitější a nejhezčí část výroby), druh vazby, formát.Napište stručnou charakteristiku knížky.Může být v angličtině nebo v kterémkoliv jiném jazyce, stejně jako text v textovém formátu (s příponami .doc či .rtf) nebo ve formátu PDF.Pokud jste zadali text v textovém formátu, redakční systém ho přeformátuje do PDF.Finální soubor si můžete stáhnout, zkontrolovat a provést korektury.Případné chyby zpětně opravte v textu a znovu přeformátujte.To uděláte tak dlouho, dokud nejste spokojeni.Vyberte si obálku: buď z několika desítek předpřipravených, nebo použijte vlastní.Vypočítejte prodejní cenu, za kterou se bude knížka prodávat v internetovém knihkupectvý.Vzorec je jednoduchý: náklady plus poštovné plus provize.Náklady a poštovné jsou dané, provizi volíte sami.Osmdesát procent připadne vám, dvacet procent získá nakladatelství Lulu.com.Právě jste vydali svou knížku, gratulujeme !

Zdroj : knížka ABC 199+1 fakt dobrej tip


Ikona blogu

12. listopadu 2009 v 17:19

Koncentrační tábor Terezín

3. listopadu 2009 v 16:43
Terezín byl vybudován v letech 1780 - 1790 jako pevnost střežící severní přístupy do vnitrozemí Čech. V roce 1782 mu byl udělen statut města, jehož život byl těsně spjat s vojenskou posádkou. Malá pevnost, tvořící součást terezínského pevnostního systému, proslula v dobách habsburské monarchie jako věznice a trestnice pro vojenské i politické vězně.
Nejtragičtější období v dějinách města představují léta 2. světové války. Němečtí okupanti nejprve v červnu 1940 zřídili v Malé pevnosti policejní věznici pražského gestapa a poté 24. listopadu 1941 ve městě samotném ghetto. Tento sběrný a průchozí tábor byl určen nejprve pro Židy z tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava, později také z Německa, Rakouska, Nizozemska, Dánska a Slovenska.